pierwszy lód - jez. Otalżyno, Kaszuby

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #1270 przez Maciej, P 247
No i niestety się posypało... grubość lodu 5 cm i pada deszcz. Jutro na pewno nie ma co przyjeżdżać, w niedzielę też, bo ten zapowiadany przymrozek nie załatwi sprawy.

Mi się niestety nie udało dojechać nad lód, ale Wojtek, P311 dotarł i dokonał pomiarów (dzięki!).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu - 10 lata 4 miesiąc temu #1269 przez Maciej, P 247
Żeglowanie w najbliższy weekend na Otalżynie stoi pod znakiem zapytania, ale też nie jest nieprawdopodobne. Dzisiaj późnym popołudniem pojadę i sprawdzę czy jest w ogóle o czym myśleć.

Z czwartku na piątek przez ok. 4-5h był przymrozek do -1, ale nad ranem znowu temperatura skoczyła nieco ponad 0. Przez ostatnie dni pojawiały się mżawki i temp. do +3, powinno się utrzymać. Dzisiaj wieczorem będzie wiadomo.

Wg prognoz przymrozków można spodziewać się raczej z soboty na niedzielę niż z dzisiaj na jutro - zobaczymy, w końcu to Kaszuby.

Jeśli pogoda nie spłata figla, to jeżeli lód jest nadal mocny i w okolicach 7 cm, to w niedzielę prawie na pewno, a jutro - kto wie, może polatamy.

Oto prognoza dla Otalżyna:
Ostatnia10 lata 4 miesiąc temu edycja: Maciej, P 247 od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #1264 przez Maciej, P 247
Nie wytrzymałem i pojechałem na lód, co prawda na łyżwy, ale i tak radocha była. Lodu jest 7 cm, ale znalazłem 1-2 miejsca, gdzie było ok. 6 cm, pomiarów zrobiłem ok. 15 (13 po 7 cm, 2 po 6 cm). Te 6-tki łatwo zobaczyć po kolorze lodu. Gdyby nie to, że przyszła odwilż i trochę pada, to jutro można by bezpiecznie polatać. Może się utrzyma.


Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #1262 przez Maciej, P 247
Niestety nie mogłem dzisiaj (we wtorek) podjechać nad Otalżyno, ale Wojtek, P311 właśnie do mnie dzwonił, że stoi na lodzie i jest 7-8 cm lodu! Zaraz pojedzie na drugi brzeg i sprawdzi, czy w rejonie gdzie jest szklanka (ok 1/4 powierzchni jeziora) - grubość jest taka sama.

Jeśli pogoda nie załamie się "masakrycznie", to może jutro polatamy!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu - 10 lata 4 miesiąc temu #1261 przez Maciej, P 247
Nowy post
Z pozdrowieniami od Ksawerego... tak należałoby zacząć tę relację. Wiatr się skończył, śnieg napadał (dużo) i przyszedł mróz. Połowa Otalżyna ( lokalizacja ) to piękny śniegolód, druga - jeszcze piękniejsza szklanka. Grubość to ok. 5 cm, można wejść, ale nie polecam... trzeszczy i strach jest. W nocy było -6, całe jezioro stoi. Dzisiaj zapowiadane są deszcze, więc jeśli nie zmyje zupełnie, to przynajmniej "zliże" śniegolód, a od wtorku znowu trochę mrozu. Może do przyszłego weekendu dobije do 7 cm, bo jezioro b. płytkie.



Wszystkie zdjęcia tutaj.
Ostatnia10 lata 4 miesiąc temu edycja: Maciej, P 247 od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Tomek Zakrzewski
Czas generowania strony: 0.100 s.