2013-01-23 Zatoka Pucka - Chałupy

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #464 przez Maciej, P 247
Dzisiaj w okolicach Gdańska było (i nadal trzyma) -10. Bezwietrznie.

Prognoza dla Władysławowa: new.meteo.pl/um/php/meteorogram_id_um.php?ntype=0u&id=1963

Spodziewam się, że opisywane powyżej warunki ulegną znaczącemu ustabilizowaniu.

Jutro planujemy z Maćkiem, P338 trening w Chałupach.
Ostatnia11 lata 2 miesiąc temu edycja: Maciej, P 247 od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #458 przez Maciej, P 247
Nowy post
Odwiedziłem dziś Zatokę Pucką. Nie ma co schodzić na lód w Swarzewie i zaraz za Władysławowem (Małe Morze) - nierówny beton, ciężko ujechać na łyżwach.

Natomiast, kiedy pojechałem do Chałup - niemal oniemiałem. Niemal, bo oniemiałem to w Estonii w Kuresaaree, tutaj oniemienie przyjęło wartość Kuresaare minus jeden. Warunki bardzo dobre.

W równoległym do linii brzegowej pasie (ok. 300 m od brzegu) w zasięgu wzroku wypatrzyłem 3 - 4 skupiska ptaków przy oczkach wodnych. Oczka o powierzchni kilku m2. Widać je z daleka, między nimi odległości 200-300 metrów, więc można przejechać.

Grubość lodu to 9-10 cm, ale nie ukrywam, że zbyt długo chodzę po lodzie, aby twierdzić, że taka grubość jest na całym akwenie. Należy spodziewać się, że mogą być miejsca, gdzie będzie 6-7 cm.

Powierzchnia lodu gładka, jest to wtórnie zamarznięta na gładko breja. Wrażenie jest takie, że jest miękko i "pastowato" (tak jak w Estonii). Na łyżwach jeździ się genialnie.

Objechałem kilka hektarów, obok siebie można ustawić 3-4 pełnowymiarowe trasy regatowe. Jest gdzie się ślizgać...



Na załączonych zdjęciach widać, jak wygląda nierówny pas przy brzegu oraz gładka tafla lodu.


Lokalizacja, w której schodziłem na lód: maps.google.pl/maps?q=cha%C5%82upy&hl=en...Voivodeship&t=m&z=18

W promieniu 100 metrów od tego miejsca sporo kwater, gdzie można nocować i zjeść.
Załączniki:
Ostatnia11 lata 2 miesiąc temu edycja: Maciej, P 247 od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Tomek Zakrzewski
Czas generowania strony: 0.090 s.