Nowe technologie - nowe możliwości??

Więcej
5 lata 1 miesiąc temu #3766 przez perpaulo16
Osobiście uważam że jest to świetny pomysł i powinniśmy iść w tym kierunku jednak puki co jest problem by zobaczyć jakieś fotki z imprezy nie wliczając MP i ME. Lub ja nie mam do takich dostępu. Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 1 miesiąc temu - 5 lata 1 miesiąc temu #3761 przez P74
Piotrze!
Dzięki za inicjatywę i zaangażowanie.
Dzięki za pomysły P36,P55,P208,P341.
Myślę ,że jest to dobry moment, żeby zaprosić P295 do konsultacji.
Krzysiu i Adamie ,czekamy na Wasz głos w dyskusji -super jak znajdziecie chwilę czasu, żeby coś podpowiedzieć
Pozdrawiam Wszystkich
Jurek P74
Ostatnia5 lata 1 miesiąc temu edycja: P74 od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 1 miesiąc temu #3759 przez Tomek Zakrzewski
Piotr, dzięki Twoim wideo bojery wielokrotnie trafiły do telewizorów nie tylko w Polsce. To już bardzo duży postęp i promocja. Wielkie dzięki za ciężką pracę. Warto pomyśleć w jaki sposób sprawić, żeby skuteczniej przebijać się do mediów. Na pewno gotowce dla TV z możliwością pełnego wykorzystania naszych materiałów są dobrym rozwiązaniem. Do takiej akcji należy się przygotować odpowiednio wcześniej - znać ludzi, mieć chociaż obietnicę, że podchwycą i puszczą taki materiał w Polskę. Jeśli coś takiego by się udało to w przyszłości może i sponsor by się znalazł...

Tymczasem mały kamyczek do ogródka: kończą się regaty i nikt nie pokusi się o napisanie relacji. Przypomnę, że we flocie nie ma etatowego redaktora i w interesie każdego z nas jest informowanie na bieżąco co dzieje się na lodzie. To jest fundament naszej promocji. Nie powinno być tak, że po regatach Grand Masters czy po Caligula Cup, czy każdych innych regatach następuje cisza w eterze. Ani relacji, ani zdjęć. A przecież w regatach startują ludzie umiejący posługiwać się komputerem. Ze swojej strony jestem w stanie przeszkolić każdego zainteresowanego jak opublikować taki materiał na naszej stronie. Jeśli dostanę takie materiały na maila to chętnie je wrzucę wraz ze zdjęciami na stronę.
Za tę wiadomość podziękowali: : P74

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 1 miesiąc temu #3756 przez P-341
Jurku, podzielam Twoją fascynację zaprzęgnięciem nowych technologii do uwieczniania i propagowania naszego sportu. Rozwój tych urządzeń jest niebywały. Z roku na rok pojawiają się nowe możliwości.
Sam od zeszłego roku eksperymentuję z kamerą Garmin VIRB 360. Takie nagrania mogą być bardzo atrakcyjnym uzupełnieniem obrazu z dronów. Co więcej, w trakcie oglądania można obracać obrazem i samemu interaktywnie decydować co chce się oglądać. Taki film można też odtworzyć w goglach do wirtualnej rzeczywistości i przybliżyć widzom świat jaki widzimy z pokładu bojera. Poniżej dwa przykłady takich filmów, którymi już dzieliłem się na tym forum.

vimeo.com/256664580
vimeo.com/254579609

Chętnie podzielę się z Tobą nagraniami lub udostępnię sprzęt do ciekawej realizacji.
Trudności jakie dostrzegam to bardzo duże rozmiary takich plików wideo, długi czas obróbki i uploadu.
Pozdrawiam Rafał P341
Za tę wiadomość podziękowali: : P74

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 1 miesiąc temu #3755 przez P208
Witaj,
już w zeszłym roku zachwycałem się nowa jakoscia przekazu, która zademonstrowałes ze swojego drona i dzięki Ci za to. W nawiązaniu do wpisu DNP36 wiem, że jest wielu ludzi z naszego światka bojerowego, którzy są bardzo zainteresowani propagowaniem naszego ukochanego sportu, natomiast rodzi się w tym momencie pytanie do kogo miałby być skierowany taki przekaz? Czy do " ogólnoświatowych mediów " wiażących nadzieję na pozyskanie jakiegoś sponsoringu, czy też zostajemy na naszym podwórku i dajemy ucztę naszym kolegom bojerowcom i ich kibicom, którzy akurat nie uczestnicza w zawodach a mają możliwwość obserwacji zawodów na żywo o czym kiedyś mogliśmy tylko pomażyć. Która drogą chciałbyś pójść to kwestia Twojego wyboru, ale myślę żę konieczne są konsultacje z przedstawicielami środowiska bojerowego, a zdanie Karola uważam za bezcenne i po przeanalizowaniu tego co uzyskasz za te pieniądze, które zainwestujesz w sprzęt a efektami które uzyskasz podejmiesz jedyną słuszną decyzję. Sam posiadam 2 drony w tym jeden zrobiony samodzielnie (jeszcze nie lata) i wiem ile kosztuje dron o jakim piszesz. Jeżeli dodamy do tego koszty zakupu trackerów o których wspomniał Karol, to myślę, że bez zawiązania jakiejś spółki np. z SFPDN czyli z nami wszystkimi w sfinansowaniu choćby tych trackerów przynajmniej przez czołowych zawodników to cała idea oprze się jak zwykle o pieniądze. Jeśli masz ich nieprzytomnie dużo, to ok. kupuj i filmuj, ja choć nie jestem czołowym zawodnikiem to deklaruję chęć sfinansowania zakupu do floty jednego trackera. Jeśli nie, no to musisz porozmawiać z Zarządem Floty DN i innymi przedstawicielami środowiska bojerowego jaką powinieneś podjąć decyzję. Pozdrawiam Cię i mimo wszystko życzę parcia do przodu.
P-208
Za tę wiadomość podziękowali: : P74

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 1 miesiąc temu #3754 przez DNP36
na początku chciałem podziękować za twoje wspaniałe i nowatorskie filmiki z naszego ścigania się. Naturalnie, trzeba iść z czasem i zacząć propagować, pokazywać nasz piękny sport przy wykorzystywaniu najnowszych technologii. Naszym celem powinno być dotarcie do jak największej ilości ,,odbiorców'' siedzących przed ekranami swoich komputerów bądz telefonów komórkowych oglądających relacje ,,Na żywo'' z wyścigów. Internet umożliwia to już dzisiaj i taki sposób relacji praktykowany jest już od kilku lat w żeglarstwie. Bojery są o wiele bardziej spektakularnym sportem i montując np. na każdym kadłubie tzw. trackera, który by pokazywał rzeczywistą prędkość oraz oznaczał kurs pokonywany na trasie wyścigu mielibyśmy bardzo dobry przekaz z pasjonujących wyścigów. Jeżeli do tego dodamy jeszcze ujęcia z drona, no to chyba sam zacznę oglądać w Necie takie ściganie się :-). chętnie pomogę.
Za tę wiadomość podziękowali: : P74

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 1 miesiąc temu - 5 lata 1 miesiąc temu #3752 przez Caligula
Nowy post
Chciałem poruszyć temat pokazywania bojerów dla szerszej publiki. Temat wałkowany już nie jednokrotnie ale przy ekspresowo zmieniającej się technice, moim zdaniem warto w przyszłym sezonie podjąć kolejną próbę. Mam tu na myśli przekaz bezpośrednio z drona. Tutaj przykładowy materiał jednego okrążenia za P-155, który zrealizowany został za pośrednictwem drona średniej klasy DJI Mavic Pro.

Przy takim dronie zadanie jest utrudnione gdyż operator musi kontrolować zarówno lot jak i położenie kamery ( na małym 6 calowym ekraniku komórki). Ale są też bardziej profesjonalne drony, które obsługują dwie osoby ( pilot + operator kamery w goglach) i tu już sprawa wygląda obiecująco. W tym roku Śniardwy a w szczególności zatoka Okartowska objęte są już zasięgiem LTE+ co daje całkiem przyzwoite możliwości transferu. 2,3 takie drony i relacja wyglądała by super! Nawet jeśli nie transmisja LIVE to przynajmniej relacja z najciekawszych momentów wyścigu. Co o tym myślicie?? Może warto podjąć kolejne próby i zainteresować media??
Ostatnia5 lata 1 miesiąc temu edycja: Caligula od.
Za tę wiadomość podziękowali: : P74

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Tomek Zakrzewski
Czas generowania strony: 0.085 s.