Marek "Byku" Stefaniuk P-107 wygrał 4 z 5 wyścigów i pewnie zwyciężył w All Saints Regatta rozgrywawanych na dalekiej północy Finlandii w miejscowości Salla. Regaty te uznawane są za otwarcie sezonu bojerowego na kontynencie europejskim.

Jak powiedział zwycięza w krótkiej rozmowie telefonicznej po pierwszym dniu "to były warunki dla żeglarskich cwaniaków".  Słaby i zmienny wiatr oraz lekko trzymający na lodzie śnieg wymagały bardzo czujnej żeglugi oraz odpowiedniego doboru płóz. "Założyłem krótkie teowniki i krótką płozę sterową aby zminimalizować opory. Do tego szukałem optymalnego trymu nowego masztu" dodał Marek. 

Drugiego dnia regat panował system wyżowy, piękne, błękitne niebo i temperatura -16C. Prognozy nie dawały szansy na pojawienie się wiatru i organizatorzy zdecydowali o zakończeniu imprezy. Marek ma do pokonania w drodze do domu jedynie 2000km.

"Jestem bardzo zadowolony z wyniku i cieszę się, że moje przygotowania przełożyły się na świetną prękość, chociać jest jeszcze pare detali do dopracowania. Wracam do domu i niebawem planuję wyjazd na kolejne regaty, prawdopodobnie w Szwecji" powiedział zwycięzca.

Wyniki końcowe: