Aktualny wicemistrz świata Robert Graczyk (MKŻ Mikołajki) wywalczył tytuł bojerowego mistrza Polski 2019 w regatach rozgrywanych w dniach 2-3 lutego na Zalewie Zegrzyńskim. Srebrny medal zdobył Łukasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki), a brązowy Tomasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki).  W regatach wystartowało 61 zawodników z 9 krajów.

Oficjalne wyniki:  pdf 2019 MMP wyniki (106 KB)

Relacja Łukasza:

Jest sreberko Mistrzostw Polski.
Trudne regaty, porywisty wiatr i zawsze lewa strona trasy korzystniejsza. Ponad 60 bojerow z 9 krajów dało dobra frekwencję i wysoki poziom sportowy. Jak widać w wynikach czołówka się lekko zmieniła po M. Europy a to oznacza, że w M. Świata które zaczynają się 17.02 w USA będzie ciekawie i wszystko się może zdarzyc. Cieszę się że udało mi się po 2 pierwszych wyścigach poprawić szybkość slizgu w tych warunkach. Dzięki temu mogłem zakończyć regaty na 2 miejscu. 

Relacja Tomka

Medalowa passa trwa. Mistrzostwa Polski kończę z brązem. To było szybkie latanie po bardzo mokrym lodzie w silnym i porywistym wietrze. Nie jestem na 100% pewien, ale to chyba precedens w MMP, że na wszystkich stopniach podium stanęli zawodnicy z jednego klubu. MKŻ Mikołajki ma się rozumieć. Brawo Robert i Łukasz. Dużo akcji, kilka korkociągów i pojedyncze stłuczki. Słowa uznania dla komisji regatowej, która mając do dyspozycji tylko połowę dnia zrealizowała program max czyli aż 10 wyścigów. Za dwa tygodnie dziesięciu wspaniałych stanie na amerykańskim lodzie w najważniejszych regatach sezonu.

Top 6 mistrzostw Polski. Od lewej: R. Graczyk, Ł. Zakrzewski, T. Zakrzewski, D. Kardaś, Ch. Berger,. M. Burczyński. Foto: Gwidon Liberta.