Puchar Warszawy 2013r

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #391 przez DN P-4
Replied by DN P-4 on topic Puchar Warszawy 2013r
Wyniki Pucharu Warszawy

Plik załącznika:

Nazwa pliku: PWiceopp2013.pdf
Wielkość pliku:35 KB


Plik załącznika:

Nazwa pliku: PWJ2013.pdf
Wielkość pliku:35 KB


Plik załącznika:

Nazwa pliku: PWS2013.pdf
Wielkość pliku:40 KB
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #387 przez MBM6
Replied by MBM6 on topic Puchar Warszawy 2013r
Dzięki za info, faktycznie nawet mam w polubionych. Jednak trochę mało się tam dzieje z bieżących wydarzeń. Warto i tą przestrzeń wykorzystać do przekazywania wiadomości i dzielenia się zdjęciami.
Ostatnia11 lata 3 miesiąc temu edycja: MBM6 od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #385 przez Maciej, P 247
Replied by Maciej, P 247 on topic Puchar Warszawy 2013r
Na FB polskie bojery są od co najmniej roku: pl-pl.facebook.com/pages/Bojery-Stowarzy...a-DN/128091410578775

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #384 przez MBM6
Replied by MBM6 on topic Puchar Warszawy 2013r
Nie bywam na wszystkich regatach, ale jeśli już jestem to staram się zrobić kilka fotek. Jako wsparcie "techniczne" mam na to trochę czasu. Na Pucharze Warszawy widziałem przynajmniej kilka osób z dobrym sprzętem, więc coś mogłoby się pojawić. Podejrzewam jednak, że to znajomi zawodników, więc trzeba ich nakłonić do uczestniczenia w życiu tej strony lub założyć swój profil "Bojerowców" na facebook.com. Tak jak mają to np. Niemcy
A co do zdjęć, może nie zawsze " obiektywnych ", to z zalewu mam tylko kilka - z racji pierwszego składania DN na którym startowała córka. Tutaj duże podziękowania za pożyczki "kilku drobiazgów" bez których trudno by było. Jak to mówią, potrzeba matką wynalazku więc z resztą też sobie poradziliśmy, co widać poniżej.

Załączniki:
Ostatnia11 lata 3 miesiąc temu edycja: MBM6 od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #374 przez P58
Replied by P58 on topic Puchar Warszawy 2013r
Po regatach zgubiłem moje olinowanie w niebieskiej okrągłej torbie z napisem P-58. Znalazcę będę trzymał w mojej głebokiej, serdecznej pamięci!
Jerzy Henke tel. 602 38 86 82.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #373 przez P - 355
Replied by P - 355 on topic Puchar Warszawy 2013r
Wiatr kręcił, to się zgadza, ale o godzinie 10 start został odroczony do 12:30. Gdybyśmy wystartowali punktualnie o 11, kiedy najlepiej wiało, myślę że spokojnie rozegralibyśmy dwa dodatkowe wyścigi i regaty były by zaliczone. Ta dobra kiełbaska była by przepyszna po trzech wyścigach, a tak tylko wszystkim ciążyła podczas drugiego, biegowego "wyścigu".
Co prawda jestem jeszcze większym mapetem niż P338 (oceniając po wynikach, kolega Żarnowski chyba nie jest już mapetem), ale w pełni się z nim zgadzam i myślę, że ma 100% racji.
Niestety po sobocie odniosłem wrażenie, że ściganie nie było tam najważniejsze i podjąłem jedyną słuszną decyzję, aby się spakować i niedzielę spędzić w domu z rodziną.

Pomysł Pani Marii, żeby rozgrywać wyścigi IceOpti na trasie obok jest bardzo dobry. Przerwy między wyścigami były by krótsze i wszyscy by na tym skorzystali (najwięcej nasi młodzi adepci żeglarstwa lodowego, gdyż oni czekają najdłużej). Myślę, że na przykład seniorzy mogli by zapłacić trochę większe wpisowe i mieć wyścigi tylko na zmianę z juniorami. Obecnie potrzebujemy prawie 1,5 godziny na rozegranie po jednym wyścigu w każdej kategorii.

Z żeglarskim pozdrowieniem,
P355
Ostatnia11 lata 3 miesiąc temu edycja: P - 355 od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • P338
  • Gość
  • Gość
11 lata 3 miesiąc temu #372 przez P338
Replied by P338 on topic Puchar Warszawy 2013r
P208, pamietam ze byla zmieniana

Bez komentarza

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #371 przez P208
Replied by P208 on topic Puchar Warszawy 2013r
Macieju, bez paniki. Szanowny Kolega P338 jakby trochę przeoczył fakt, ze wiatr bardzo kręcił i widziałem jak wielokrotnie było zmieniane położenie górnej boi a co zatym idzie lin z numerami na starcie. Jeśli P338 nie pamięta też, że było zmieniane miejsce startu no to już do słabego wzroku dołożyć musze jakąś amnezję. A tak poza tym to komisja sie wylegiwała i nie miała chęci pracować. To tak tytułem bardziej obiektywnego spojrzenia. Mirek.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #349 przez Maciej, P 247
Replied by Maciej, P 247 on topic Puchar Warszawy 2013r
Nie byłem na regatach, ale jeżeli w zawiadomieniu jest napisane jak byk, że:


DN P-4 napisał: Uroczyste rozpoczęcie regat – godz. 10:00
Start do I-go wyścigu – godz. 11:00



to dlaczego pierwszy start odbył się o 13:00?

P338 napisał w swoim poście, że warunki wiatrowe były.

Jeżeli potwierdzi się wersja Macieja, to nie ukrywam, że trochę mi wstyd, że zawiadomienie umieściłem na europejskim forum.

A te wzmianki o białej kiełbasie i pikniku - masakra. W tym sporcie nie chodzi o to, żeby wcinać kiełbachę na lodzie, ale żeby po nim jeździć. Z regatami zawsze wiąże się ryzyko organizacyjne, tzn. nawieziemy kiełbachy i nikt jej nie tknie, bo będzie latanie. Na pikniki można się umawiać wieczorem, kiedy bojery stoją w porcie, ale jak jest lód i wiatr, to niech Organizatorzy pamiętają o priorytetach.

Sam będę bronił idei zupy na lodzie, ale w przerwie między wyścigami, a nie - zamiast.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #348 przez DN P-4
Replied by DN P-4 on topic Puchar Warszawy 2013r
Zabrakło wiatru, a z mojej strony stanowczości, żeby rozgrywać regaty na dwóch trasach. :(
Maria Oleksy DN P-4

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • P338
  • Gość
  • Gość
11 lata 3 miesiąc temu #347 przez P338
Replied by P338 on topic Puchar Warszawy 2013r
Witam,
Wielka szkoda, że regaty się nie odbyły, choć wg mojej opinii mogłyby. Przebieg Soboty wyglądał tak:
1) Start do pierwszego wyścigu był około godziny 13 choć od rana były warunki pozwalające na rozgrywanie normalnych wyścigów.
2) po rozegraniu jednego wyścigu, przysiadło, i przerwa była konieczna, kiedy przyszedł wiatr, niestety Piknik i biała kiełbasa była ważniejsza, więc trzeba było poczekać aż wszyscy zjedzą a kolejka do przekąski się skończy. Niestety Zabrakło około 10-15min na dokończenie drugiego wyścigu
3) Dla większości było jasne już przed przyjazdem, że wyścigi powinny się odbyć w Sobotę bo Niedziela nie rokuje na jakiekolwiek latanie

Oprócz zawodników z Polski, byli obecni zawodnicy z Węgier, Niemiec i Czech.

Wiem, że w naszym kraju jest wielu doświadczonych ludzi zarówno po stronie organizatorów jak i sędziów i zawodników. Więc czego zabrakło ???

Po roku latania wiem, że kluczową sprawą sprawą w Bojerach jest preparacja, mam nadzieję, że w przyszłości jeśli warunki nawet nie bedą dla nas najłaskawsze to jednak uda się organizatorom wykorzystać je maksymalnie.

Proszę nie traktować mojego posta jako tylko narzekanie, zależy mi po prostu na rozwoju bojerów.

Chciałbym aby też wypowiedzieli sie na forum doświadczeni ludzie i autorytety, a nie tylko taki "Mapet" jak ja.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #346 przez DN P-4
Replied by DN P-4 on topic Puchar Warszawy 2013r
Puchar Warszawy 12.01.2013
Na międzynarodowy Puchar Warszawy zgłosiło się 38 seniorów, 5 Juniorów, 5 Juniorów Młodszych oraz 12 ICE-OPP. Z powodu słabego wiatru rozegrano tylko po jednym wyścigu w każdej kategorii. Zwyciężył Piotr Burczyński, przed Karolem Jabłońskim i Jerzym Taber. W konkurencji J + J.Mł pierwszy był Karol Zembrzuski (MKŻ Mikołajki). Najlepszym w pirwszym wyścigu w ICE-OPP okazał się Mateusz Michalak (MKŻ Mikołajki). Mam nadzieje, że jutro nas nie zasypie śnieg, będzie wiało i uda się dokończyć regaty. Specjalne podziękowania dla Komisji Sędziowskiej i Komisji Technicznej za pomoc w organizacji.
Maria Oleksy DN P-4

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #342 przez p146
Replied by p146 on topic Puchar Warszawy 2013r
Warunki lodowe 11.01.2013 godz. 16:00 Zalew Zegrzyński
Mieliśmy dzisiaj podwójny lód - czasem się zapadała wierzchnia warstwa (ok 1-2cm). W nocy ma być przymrozek więc do jutra lód będzie jednorodny. Powierzchnia miejscami chropowata, mimo to tor dość szybki. Przyjechali już koledzy z Niemiec, Węgier i Czech - zapowiadają się fajne regaty.
Ostatnia11 lata 3 miesiąc temu edycja: p146 od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #341 przez DN P-4
Replied by DN P-4 on topic Puchar Warszawy 2013r
Warunki lodowe 11.01.2013 godz. 10:00 Zalew Zegrzyński
Wczoraj wieczorem padał deszcz. W nocy przymroziło. Obecnie wierzchnia warstwa lodu chropowata zmarżnięta. Wiatr 6-8m/s. Przyjechali już Tomek Zakrzewski, Paweł Matejak, bojerowcy z YKP WARSZAWA i planują wspólny trening. Do zobaczenia na lodzie.
Maria Oleksy DN P-4 :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #339 przez DN P-4
Replied by DN P-4 on topic Puchar Warszawy 2013r
Warunki lodowe 10.01.2013 godz 15:00
Na lodzie 1 cm mokrego, rozpuszczającego się śniegu. Janusz Taber latał i wrócił cały mokry. :huh:
Maria Oleksy DN P-4
Za tę wiadomość podziękowali: : gadcman

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #338 przez DN P-4
Replied by DN P-4 on topic Puchar Warszawy 2013r
Warunki lodowe Zalew Zegrzyński 10.01.2013 godz. 9:00.
Wczoraj Andrzej Kalota (P-147) wykonał ok. 15 otworów na akwenie. Grubość czarnego lodu od 20 do 22cm. W nocy padał śnig. Obecnie grubość warstwy mokrego , "siadającego" śniegu to 3,5cm. Temperatura +2 st.C. Wiatr zachodni 4-5m/s. Pod mostem w Zegrzu płynie woda. Pogoda zamówiona. Zapraszam. Maria Oleksy ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #335 przez CZ 112
Replied by CZ 112 on topic Puchar Warszawy 2013r
Super
No ice in CZ. We will join.
CZ 112

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #329 przez dziadek
Replied by dziadek on topic Puchar Warszawy 2013r
Brawo !!!
Wielki uznanie za konkretne bogato rozpisane informacje o możliwościach zakwaterowania w pobliżu regat !!!
Pozdrawiam serdecznie
dziadek :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #327 przez DN P-4
Nowy post
Zapraszam na regaty bojerowe : Puchar Warszawy.
Organizator: Yacht Klub Polski WARSZAWA
Osoba odpowiedzialna – Maria Oleksy tel. 662 902 465
Impreza odbędzie się w kategoriach: Senior, Junior, Junior Młodszy, ICE-OPP
Termin: 12, 13 styczeń 2013r
Miejsce regat: Zalew Zegrzyński
Port regat: Ośrodek YKP WARSZAWA Nieporęt
Sędzia Główny – Dorota Michalczyk
Planowana ilość wyścigów – po 7
Zgłoszenia: sobota 12.01'13 w godzinach 8:45- 10:00
Wpisowe: Seniorzy – 60zł, Juniorzy i J.Mł. - 50zł, ICE-OPP – 30zł
Uroczyste rozpoczęcie regat – godz. 10:00
Start do I-go wyścigu – godz. 11:00
Zakwaterowanie:
* Hotel Parasol ul. Zegrzyńska 10e Nieporęt tel. 606 999 642, 532 551 585
pokoje 2os. - 190zł, 1os. -149zł, śniadanie +30zł, restauracja na miejscu
*„Pod dębami” ul. Wczasowa 14, Białobrzegi tel. 22 774 82 66, 508 074 072
pokoje 1os. - 50zł
*Ośrodek Szkoleniowy IRSS w Białobrzegach ul. Wczasowa 15a
tel. 22 774 87 94 pokoje typ studio (2os.+2os.) -2x138zł
Warunki lodowe z dnia 6.01.2013- lód czarny grubości 20cm, twardy, suchy.
Komunikat o aktualnych warunkach lodowych w czwartek 10.01.'13
Maria Oleksy DN P-4

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Tomek Zakrzewski
Czas generowania strony: 0.201 s.