{flike id=164}

8 kwietnia zawodnicy z prawie 10 krajów staną na starcie do pierwszego wyścigu w regatach Baikal Pearl Cup 2013. Arena tych zmagagań będzie nieziemsko egzotyczna: metrowy lód na największym na świecie zbiorniku słodkowodnym (zawiera 20% słodkiej wody całej naszej planety), najgłębszym (1640m) i jednocześnie najczystszym. Wyobraźcie sobie, że widoczność wynosi 150 stóp (50m)! 

Polska reprezentowana będzie przez dwóch zawodników: Kubę Schneidera oraz szefla polskiej floty Jurka Henke.

Zapraszam do śledzenia zmagań z BPC w tym newsie.Kuba sprzęt zapakował do kontenera morskiego wraz z szesnasoma innymi zawodnikami z kilku krajów już na początku marca. Kontener pojechał do Moskwy na kołach, a stamtąd koleją transsyberyjską do Irkucka. W Irkucku ponownie wraca na koła i dojeżdża do portu regat. Powinien tam być lada dzień. Wiemy, że są opóźnienia w transporcie i z tego powodu prawdopodobnie start zostanie przesunięty o 1 dzień. Nasi będą na miejscu jutro (piątek).

 

 

Relacja piątek, 5 kwietnia 2013.

Dzisiaj, po sześciogodzinnej przeprawie autobusem po bardzo wyboistej drodze, europejscy uczestnicy regat dojechali na miejsce. Wszyscy są urzeczeni pięknem jeziora oraz jego otoczenia. Gareth dzięki pomocy obsługi hotelu nabył rosyjską kartę do połączenia internetowego i urządził w swoim pokoju hot spota wi-fi dla pozostałych gości. Jest zatem nadzieja, że będziemy mieli więcej informacji i zdjęć.

Tymczasem sprzęt ma dojechać jutro koło połunia. Ma, co nie znaczy, że dojedzie... 

Warunki na lodzie dobre - w miarę gładko i twardo. Miejscami śniegowe łaty. Grubość lodu - żartowałem. Nie wiem czy komuś będzie się chciało wiercić metr żeby zobaczyć wodę. No chyba, że ktoś nie wierzy jaka jest czysta ;)

Rosjanie już trenują. Jutro rywalizację rozpoczną Ice Optimist.

 

Relacja niedziela, 7 kwietnia 2013

Kontenery dojechały zgodnie z planem i wczoraj odbył się trening. Warunki lodowe uległy zmianie. Posypało śniegiem przy silnym wietrze i pojawiły się duże zaspy. Zawodnicy skarżą się na nieprzeciętnie kręcący wiatr. Zmiany są bardzo częste i dochodzą do kilkudziesięciu stopni. Noce mroźne za to w dzień znośnie. Rozegrano przynajmniej cztery wyścigi, niestety wyniki nie są jeszcze dostępne.

 

Relacja sobota, 13 kwietnia 2013

Regaty zakończone. Czekam na relację Kuby i Jurka.

Zdjęcia na eissegeln.de

Oto film z regat 2012 na tym samym akwenie:

Czekamy na dalsze newsy...

 

Czytaj także:

Blog Deb Whitehorse z wyprawy na BPC2013

Galeria zdjęć z Baikal Cup 2012

Lake Baikal Cup 2013

FB SHARE