{flike id=152}

W dniach 2-3 marca 2013 roku na Zalewie Zegrzyńskim rozegrane zostały mistrzostwa Polski oraz mistrzostwa polski kobiet w bojerowej klasie DN.

Na starcie stanęło odpowiednio 56 zawodników i 4 zawodniczki. W sobotę przy wietrze wiejącym z prędkością 5-7 m/s rozegrano pięć wyścigów w obydwu kategoriach. W niedzielę, ze względu na bardzo silny wiatr oraz niebezpieczny akwen żeglugi (zamarznięte koleiny po piątkąwym treningu) wyścigi zostały odwołane.

Zawodnicy rywalizowali w bardzo nietypowych warunkach lodowych. Piątkowy trening odbył się na miękkim lodzie przykrytym 2cm breją śniegową, podczas gdy sobotnia rywalizacja rozgrywana była na twardym, ale bardzo nierównym lodzie zamarzniętym po wcześniejszym treningu.

Na najwyższym stopniu podium stanął aktualny mistrz świata Tomek Zakrzewski wyprzedzając Michała Burczyńskiego oraz swojego młodszego brata Łukasza.

Po wielu latach przerwy reaktywowano mistrzostwa Polski DN kobiet, do których zgłosiły się cztery zawodniczki. Zwyciężyła Zuzia Rybicka wyprzedzająć Sarę Piasecką i Wiktorię Walter.

Były to ostanie regaty przed zaczynającymis się za tydzień mistrzostwami Europy, których organizatorem jest flota fińska.