30 stycznia rozegranokolejnych 5 wyścigów i tym samym zakończono Bojerowe Mistrzostwa Świata. Polacy nie dali rywalom żadnej szansy.
Tomasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki) wygrał 3 wyścigi, a Robert Graczyk (MKŻ Mikołajki) dwa wyścigi. Rozegrano więc w sumie w czasie tych regat 6 wyścigów i w wynikach odrzucono w punktacji każdemu zawodnikowi jego najgorszy bieg. W przypadku tych, naszych dwóch zawodników był to pierwszy wyścig, w którym zajęli, co prawda, miejsca 9-te i 12-te, ale były to miejsca niedające dużych szans na medal.

Po odrzutkach na pierwszym miejscu z tytułem Mistrza Świata uplasował się Tomasz Zakrzewski i na drugim Robert Graczyk. Przechodni puchar Mistrza Świata wraca do Polski. Złoto i srebro dla Polaków!!!! SERDECZNE GRATUALCJE OD FLOTY POLSKIEJ DN!!!!!!!!
Jutro podam dokładne wyniki tych regat!
Jutro rozpoczynają się regaty „Puchar Ameryki”. Liczymy, że nasi zawodnicy nie stracą formy, pogoda dopisze i będziemy cieszyli się sukcesami Polaków.