Kuopio Ranking 2018 - Polacy na 1. i 2. miejscu.

Share

Kuopio Ranking 2018 zakończony. W ciągu dwóch dni regat rozgraliśmy 8 wyścigów. 2 pierwszego dnia przy wietrze 2-3m/s, 6 drugiego dnia przy wietrze 5-6m/s. Dodatkowo były wyścigi próbne więc w sumie nazbierało się sporo godzin latania, a jeśli dodać do tego treningi w czwartek i piątek, to pękło grubo ponad 200km.

Relacja z FB Tomka. Więcej zdjęć tutaj

Kuopio Ranking 2018 zakończony. W ciągu dwóch dni regat rozgraliśmy 8 wyścigów. 2 pierwszego dnia przy wietrze 2-3m/s, 6 drugiego dnia przy wietrze 5-6m/s. Dodatkowo były wyścigi próbne więc w sumie nazbierało się sporo godzin latania, a jeśli dodać do tego treningi w czwartek i piątek, to pękło grubo ponad 200km. I ponieważ ciągle nam mało, a warunki do treningu znakomite, postanowiliśmy zostać jeszcze na poniedziałkowy trening. Będzie sporo wiatru.

Testy masztów Kent generacja 5 wypadły znakomicie. Zmiany, które zostały wprowadzone po testach podczas poprzednich regat w Finlandii dały oczekiwany efekt. Szybkości osiągane w warunkach słabowiatrowych i średniowiatrowych są imponujące, co potwierdzają nasze wyniki końcowe.

Po pięciu wygranych przeze mnie wyścigach z dużą przewagą Robert znalazł swoje szybkie ustawienie na nowym maszcie i płozownicy i wyścigi 7 i 8 rozegrały się tylko pomiędzy nami.

Zaskakująco szybko żeglowała grupa juniorów z Estonii i Szwecji. Na pewno będą bardzo szybcy i mocno oblatani do nadchodzących mistrzostw świata juniorów.

600 20180114 134812

600 Kuopio wyniki