konsultacja szkoleniowa dla juniorów

Aż 20 juniorów: zawodników z klasy DN oraz Ice-Optimist brało udział w konsultacji szkoleniowej z Karolem Jabłońskim. Oprócz zawodników z KN, licznie stawili się zawodnicy wraz z rodzicami i trenerami.

1

Zajęcia przebiegły w pozytywnej i bardzo motywującej atmosferze. Karol po raz kolejny "zarażał" pasją do żeglarstwa lodowego następne pokolenia zawodników.

Po wykładzie i zajęciach praktycznych nastąpił przegląd sprzętu przywiezionego na konsultację: przeglądaliśmy i mierzyliśmy płozownice i płozy.

Kolejne zajęcia na Słonecznej Polanie już wkrótce 

Do zobacznenia

Jurek, P345

24231864 1510866255634610 6161847004097195779 n 1

 

W dniu 2 grudnia w godzinach: 11.00-17.00 w CŻWiL Słoneczna Polana w Olsztynie planowana jest konsultacja szkoleniowa z udziałem Karola Jabłońskiego

uczestnicy:

DN junior (do 24 r.ż.)

Ice-Optimist (do 16 r.ż.)

Chętnych proszę o wpłacanie 50 zł/osoba na konto Floty do dnia 1.12.2017r

W cenie jest obiad

Zawodnicy KN DN Jun i Ice-Optimist: możliwy zwrot, o ile KN DN Jun i Ice-Optimist otrzyma dofinansowanie z PZŻ

program:

zajęcia z Karolem Jabłońskim dot. sprzętu

pomiary sprzętu: maszty, płozownice, płozy z Pawłem Burczyńskim i Jerzym Sukow - zainteresowani - proszę przywieźć za sobą sprzęt do pomiarów

 

Uroczystości 50 lat klasy DN w Polce

W dniach 21-22 października w Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego Słoneczna Polana w Olsztynie miała miejsce uroczystość jubileuszu 50 lat bojerowej klasy DN w Polsce. Wśród zaproszonych gości byli między innymi: Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, członek Zarządu Polskiego Związku Żeglarskiego, Komandor Yacht Klubu Polskiego Janusz Taber, Dyrektor Biura Sportu Miasta Olsztyna Alicja Dzietowiecka oraz goście z zagranicy: długoletni Komandor Europejskiego Związku Krajowych Związków klasy DN (IDNIYRA Europe) Joerg Bohn wraz z niemiecką grupą bojerowców. Gościem specjalnym była żona Vima van Ackera – Marha van Acker wraz z córką – Wilmą.

Podczas imprezy działacze, wyróżniający się zawodnicy i trenerzy zostali odznaczeni specjalnym okolicznościowym medalem wydanym przez Stowarzyszenie Flota Polska DN.

Przedstawiono także Puchar Przechodni dla zwycięzcy memoriałowego biegu Wima van Ackera – pierwszego biegu Mistrzostw Polski.

Zanim 50 lat temu zbudowano w Polsce pierwszy bojer klasy DN, w Polce latały konstrukcje Monotyp XV i Ludowy 8. Pierwszy raz bojer klasy DN został przywieziony przez Holendrów, w tym Vima van Acker nad Zalew Zegrzyński zimą 1965 roku. Wim van Acker rokrocznie odwiedzał potem Polskę, za każdym razem wspierając polskich bojerowców w materiały potrzebne do konstruowania bojerów. Z początku ten mały, w porównaniu z innymi, bojer budził śmiech, jednak po kilku próbach spodobał się polskim żeglarzom lodowym. Latem 1966 roku oficjalne plany były już w Polsce, zostały przetłumaczone przez S. Turkettiego i R. Roweckego, a w 1967roku odbyły się pierwsze Mistrzostwa Polski. Tak nieprzerwanie od półwiecza klasa DN rozwija się w Polsce. W dzisiejszych czasach nasz kraj wyrósł na bojerową potęgę. W 1976 roku pierwszy polski tytuł Mistrz Świata zdobył Romuald Knasiecki. Później po najwyższe trofea Mistrzostw Świata i Europy sięgali: Piotr Burczyński, Zbigniew Stanisławski, Stanisław Macur, Władysław Stefanowicz, Bogdan Kramer, Andrzej Dalecki, Tomasz Zakrzewski, Łukasz Zakrzewski, Michał Burczyński. Karol Jabłoński - P36 to jedenastokrotny mistrz świata, siedmiokrotny Mistrz Europy, zdobywca wielu pozostałych medali Mistrzostw Europy.

DSC 0091

Podczas uroczystości 50 lat klasy DN w Polsce odczytano wiele listów gratulacyjnych. kilka z nich z nich:

list od Janusza P44, Komandora Yacht Klubu Polskiego

list od LOK Poznań

list od Prezydenta Olsztyna

list od T. Chamery, prezesa PZŻ

List od W. Rogala, prezesa PZŻ podczas implementacji klasy DN w Polsce

 

Jerzy Sukow, P345

 

GALERIA ZDJĘĆ Z UROCZYSTOŚCI

Czytaj więcej...

Walne Zgromadzenie Sędziów Żeglarstwa Lodowego

Zawiadomienie

W dniu 21.10.2017 o godz. 12.30 w Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego
w Olsztynie odbędzie się Walne Zgromadzenie Sędziów Żeglarstwa Lodowego.
Zapraszamy Sędziów Żeglarstwa Lodowego PZŻ z aktualną Licencją PZŻ.
K. Witczak. Przewodniczący Kolegium Sędziów Żeglarstwa Lodowego PZŻ.