Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: współczynniki regat liczone do rankingu

współczynniki regat liczone do rankingu 1 tydzień 4 dni temu #3903

• Konar1977
  • Konar1977 Avatar
  • Świeżak
  • Otrzymane podziękowania: 6
  • Oklaski: 4
Cześć Maciej
Poprosiłem syna (Stasia P292) aby sprawdził statut Lasera i Optimista
To mu się udało znaleźć - zajęło to mu chyba ze 3 minuty:
- W laserze liczy się z międzynarodowych tylko Europa Cup rozgrywany w Dziwnowie
www.klasalaser.pl/PSKL/Dokumenty
- Optymist liczy tylko Międzynarodowe Mistrzostwa PSKO rozgrywane w Dziwnowie, tylko wyniki wpośród Polaków. Reszta jest krajowych
www.psko.pl/file/Regulamin-PSKO-2018.pdf
Pozdrawiam
Karol P166
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

współczynniki regat liczone do rankingu 1 tydzień 4 dni temu #3902

• P-65
  • P-65 Avatar
  • Wygięty maszt
  • Otrzymane podziękowania: 23
  • Oklaski: 11
uważam że to bardzo ważny temat nie można go bagatelizować i mądrze go poprowadzić, bo jak widać czeka na to środowisko IO , izolacja IO od DN nie skończy się dobrze dla przyszłości tego sporu, zasada "tu i teraz" nie jest chyba ok?
Name, P-65
Za tę wiadomość podziękował(a): Konar1977

współczynniki regat liczone do rankingu 1 tydzień 4 dni temu #3901

• Tomek P 391
  • Tomek P 391 Avatar
  • Świeżak
  • Otrzymane podziękowania: 3
  • Oklaski: -1
Witam!
Uczestniczyłem wraz z żoną w kursokonferencji, jako rodzice IO - Kornik P-339. Temat liczenia rankingu w klasie IO był przez nas poruszany. Niestety, dowiedzieliśmy się, że:
1. kursokonferencja nie jest miejscem do zmiany regulaminu zasad liczenia pucharu
2. nikomu z dorosłych zawodników nie przeszkadza obecna formuła - traktowania IO (zawodnicy w wieku do lat 16) na równi ze starszymi
3. zwracałem uwagę, na łatwość wpływania na wynik końcowy pucharu (zostałem zakrzyczany przez kol. P-345....) = zawodnik IO nie startuje w regatach w Polsce, ale jedzie "po wynik" za granicę
4. proponowałem wraz z żoną zmianę regulaminu, tak, aby do Pucharu Polski liczone były wyłącznie regaty krajowe + Mistrzostwa Europy + Mistrzostwa Świata (pod warunkiem rozgrywania ich w Europie) w ilości takiej jak obecnie. (najlepszych 5 wyników, łącznie z zasadą rankingu ciągnionego). Niestety nasze propozycje nie znalazły poparcia wśród gremium.... A wręcz zasugerowano, jeśli nie odpowiadają nam aktualne zasady, to IO może wystąpić z floty i utworzyć swoje stowarzyszenie.... I idea przekazywania wiedzy przez starszych, doświadczonych żeglarzy tym młodszym legła by w gruzach.

Jeśli chodzi o optimista w sezonie letnim - zasady liczenia Pucharu Polski wyjaśniała Irmina P-390 na kursokonferencji: liczone są tylko regaty rozegrane w Polsce (w grupie A i w B.). Wyjazdy zagraniczne na regaty traktowane są w klasie optimist jako element szkolenia. Nie mają wpływu na puchar. Aby startować w Mistrzostwach Świata oraz Mistrzostwach Europy trzeba przejść przez kwalifikacje krajowe i tylko grupa A ma taką możliwość.

Może warto, aby na sejmiku było nas IO po prostu więcej:)

Pozdrawiam
Tomek P-391
Irmina P-390
rodzice Michała Skawińskiego KORNIK P-339
Ostatnio zmieniany: 1 tydzień 4 dni temu przez Tomek P 391. Powód: zamiast B pojawił się emotikon z klawiatury...
Za tę wiadomość podziękował(a): Konar1977

współczynniki regat liczone do rankingu 1 tydzień 4 dni temu #3900

• Maciej, P 247
  • Maciej, P 247 Avatar
  • Administrator
  • P 247
  • Otrzymane podziękowania: 131
  • Oklaski: 53
1. Do rankingu można policzyć maksymalnie 5 rezultatów.
2. Na mistrzostwach rangi krajowej, poza Szwecją i Estonią, praktycznie nie rozgrywa się konkurencji IO i junior młodszy. Ponadto, Szwecja i Estonia to nie są kraje, w których na starcie regat IO nie pojawia się nikt znaczący.
3. Bojery to sport podróżników.
4. Karol, jesteś na bieżąco z sezonem letnim. Napisz proszę, jak to jest w znanych Ci klasach Optymist i Laser? Zawodnicy ścigają się tylko lokalnie? Nie jeżdżą po Europie?
Ostatnio zmieniany: 1 tydzień 4 dni temu przez Maciej, P 247.
Za tę wiadomość podziękował(a): Grajek

współczynniki regat liczone do rankingu 1 tydzień 6 dni temu #3899

• Konar1977
  • Konar1977 Avatar
  • Świeżak
  • Otrzymane podziękowania: 6
  • Oklaski: 4
Witam wszystkich kolegów bojerowców. Wiem że coraz częściej zaglądamy na forum bo robi się pomału coraz zimniej a roboty pewnie ze sprzętem każdy ma więcej niż dużo. Chciałem się podzielić pewnym spostrzeżeniem na temat punktacji (współczynnika regat) rankingu. Dziwię się że wcześniej nikt na to nie zwrócił uwagi. Może do tej pory był to problem marginalny bo nie miał on większego znaczenia bo dzieci i ryby głosu nie mają - może dlatego.

Chciałbym zwrócić uwagę kolegów na niesprawiedliwy ranking - skupiam się w szczególności na Ice-Optimistach i Juniorach młodszych - jestem osobiście zaangażowany w tę grupę - nie chodzi tylko o moje własne dzieci P292 i P293, Jarka Górskiego P84 i P381 ale także o dzieci które udało nam się w zeszłym roku pierwszy raz uzbroić w sprzęt P304, P305, P331, P332.

Podczas ostatniej kursokonferencji dnia 13.10.2018 zostały skopiowane (bo praktycznie w nim nic się w nich nie zmieniło w stosunku do poprzednich lat) - Zasady punktacji obowiązujące przy obliczaniu rankingu (współczynniki regat)

Te zasady są niesprawiedliwe dla najmłodszych żeglarzy. Promują one zawodników którzy są w stanie (czyli ich rodzice bo przecież nie Flota) na wyłożenie nie małych pieniędzy na zwiedzanie świata w celu podniesienia miejsca w rankingu. Wysoką pozycję w rankingu można osiągnąć jeżdżąc na regaty na których nikt znaczący się nie pojawia: Mistrzostwa Niemiec, Mistrzostwa Holandii, Mistrzostwa Danii, Mistrzostwa Szwecji, Mistrzostwa Rosji itp.

Do rankingu Ice-Optimistów, DN junior i junior młodszy nie mogą być zaliczane regaty rangi kontynentalnej: Ameryka Północna i Azja (obecnie współczynnik 1,1) oraz Mistrzostwa innych krajów (obecnie 1,0)

Rozwiązania są dwa.
- Pierwsze: czołowi zawodnicy wybierających się na takie regaty, zabierają ze sobą pod opiekę Ice-Optimistę, Juniora młodszego lub juniora. Swoją drogą było by to ciekawe: P36 zgłasza chęć zaopiekowania się (i sponsorowania) wyjazdu zawodniczki IO, P55 zabiera i wyciera nos juniorowi młodszemu, a kolega P31 zabiera dwóch innych Ice-Optimistów – ba ma taki gest. WOW! Było by pięknie, prawda? (przepraszam ze takie przykłady ale dla naszych dzieci jesteście Panowie niczym Messi dla kajtka z z boiska za szkołą)

- Drugi: Możemy sprawić aby ranking był sprawiedliwy usuwając z niego Mistrzostwa innych krajów i regat rangi kontynentalnej. Będzie to ważne i motywujące dla dzieci.

Zasady rankingu muszą być sprawiedliwe! Szczególnie dla dzieci.

Ps. Swoją nieobecność na kursokonferencji zgłaszałem mailem do P58. Niestety w tym czasie trwały regaty - sezon letni jeszcze trwa.

Karol Konarzewski P166
Za tę wiadomość podziękował(a): Rankman, Tomek P 391
Moderatorzy: Tomek Zakrzewski
Czas generowania strony: 0.128 s.