Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Puchar Floty Polskiej DN 2018 - regulamin????

Puchar Floty Polskiej DN 2018 - regulamin???? 2 miesiąc 1 dzień temu #3850

• P208
  • P208 Avatar
  • Zebrane bloki
  • Otrzymane podziękowania: 15
  • Oklaski: 9
Całkowicie zgadzam się i popieram zdanie Roberta, a jest potemu okazja, bo wybieramy następcę Jurka jako The Program Junior Menagera, więc naturalnym dla mnie jest kandydatura Tomka na to zaszczytne stanowisko, myślę że przy ogólnym poparciu członków naszej floty miałby duże szanse. Co wy na to?
P-208
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Maciej, P 247

Puchar Floty Polskiej DN 2018 - regulamin???? 2 miesiąc 1 dzień temu #3849

• Grajek
  • Grajek Avatar
  • Zebrane bloki
  • Otrzymane podziękowania: 33
  • Oklaski: 6
Tomek
po przeczytaniu całej Twojej literatury zauważam , że masz wiele trafnych spostrzeżeń oraz mnóstwo wspaniałych pomysłów i propozycji działania naszych bojerów.
Właśnie kogoś takiego nam potrzeba do floty kto to wszystko wreszcie zepnie oraz skoordynuje .
Myślę , że mógłbyś się tu zrealizować , bardziej zaangażować i wszystko co napisałeś organizować .Tym bardziej , że wyraźnie czujesz czego tu potrzeba i co można poprawić.
Mam nadzieję , że już nie długo będziemy mogli się cieszyć i korzystać z Twojej praktycznej i rzeczywistej pomocy we flocie dla pożytku dzieci , młodzieży oraz seniorów.
Robert
Grajek
MKŻ Mikolajki
P- 31
Ostatnio zmieniany: 2 miesiąc 1 dzień temu przez Grajek.
Za tę wiadomość podziękował(a): Maciej, P 247

Puchar Floty Polskiej DN 2018 - regulamin???? 2 miesiąc 3 dni temu #3847

• Tomek P 391
  • Tomek P 391 Avatar
  • Świeżak
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: -1
Kończąc dyskusję, proszę przeczytać moją wypowiedź do końca, na szczęście nie zawiera pkt 32, jak Regulamin, o którym rozmawiamy...

Bardzo dziękuję za szerokie zainteresowanie tematem i przyznanie mi racji przez P-146 w kluczowym zagadnieniu łamania regulaminu, jak również w temacie Pucharu Mikołajek. Również zauważyłeś, że nie wszyscy tak samo rozumieją pojęcie "jest lód, trzeba latać". Ja z synem Michałem P-339, chyba prawidłowo tą zasadę rozumiemy i pokazaliśmy to swoją obecnością na lodzie.

Chciałbym jednak zakończyć ten temat, bo chyba nic więcej konstruktywnego w tej dyskusji nie osiągniemy.

Podsumowując:
1. łamanie regulaminów, przepisów, prawa jest nieetyczne, niemoralne oraz jest okazaniem braku szacunku dla tych, którzy je tworzą i przestrzegają. Jest to zły przekaz dla najmłodszych zawodników, w przyszłości następców Szanownego Gremium.
2. proszę, zastanówmy się wszyscy, biorący udział w dyskusji, co zrobić, aby takich sytuacji uniknąć. Tylko bardzo proszę nie w stylu "szef ma rację, a jeżeli nie to patrz punkt pierwszy" - bo to nic nie wniesie i nie zmieni. Nie można Komandora upoważniać do łamania regulaminu - będzie to gratka, dla KAŻDEGO prawnika....

Moje propozycje do nowego Zarządu SFPDN:
1. zostawić bez zmian punkty regulaminu mówiące o:
- zamieszczeniu zawiadomienia na 48 godzin przed planowanym startem
- o sumie ubezpieczenia 1 500 000 EURO (tego punktu nikt nie poruszył, wynika to najprawdopodobniej z licenji PZŻ na organizowanie regat i OC organizatora regat)
2. zobowiązać potencjalnych organizatorów regat do podawania przyczyn odwołania chęci przeprowadzenia regat, w takim terminie, aby ktoś inny mógł spełnić wymogi formalne (licencje, ubezpieczenia, itp...) do przedstawienia swojego zawiadomienia o regatach = "jest lód, trzeba latać"
3. upoważnienie konkretnej osoby (najlepiej nie aktywnej zawodniczo) do podejmowania decyzji formalnych umożliwiających organizowanie regat - w czasie regat Seniorów, potencjalny organizator regat klas młodzieżowych ma problem z kontaktem i załatwieniem formalności
4. wprowadzenie obowiązkowego zebrania trenerów / opiekunów zawodników klasy ice-optimist / optimist z przedstawicielami Zarządu, przed sezonem (może w czasie kurso-konferencji) tak, aby ustalić zasady współpracy pomiędzy dwoma klasami w sezonie zimowym. Chodzi o optymalizację działań szkoleniowych i profesjonalne podejście do sportu. Młody zawodnik nie będzie stawiany w sytuacji konieczności wyboru, która z klas jest ważniejsza.
5. może umowną granicą pomiędzy sezonem zimowym a letnim mogą stanowić regaty Riva del Garda poprzedzone tygodniem na przygotowanie sprzętu oraz dojazd. Większość czołowych zawodników ice-optimist uczestniczy w nich. Regaty odbywają się w czasie Świąt Wielkanocnych (startuje 1 300 zawodników w klasie optimist z całego świata). Nie ogranicza to możliwości organizowania regat, jednak ich wyniki nie były by zaliczane do PP, starajmy się współpracować, a wyjdzie nam to wszystkim na dobre.
6. wprowadźmy zmiany dotyczące trybu przyjmowania nowych członków SFPDN:
- kandydat na członka (wraz z okresem próbnym.....)
- sympatyk SFPDN (bez nadanego numeru), nie zawodnik
może taka "formuła" uniemożliwi "świeżakom" takim jak ja w tej chwili, wypowiadania się na tematy drażliwe / problematyczne.... bo taki osobnik będzie siedział "jak mysz pod miotłą" i swojego zdania mieć nie będzie...
7. Powyższe propozycje dobrze było by skonsultować z prawnikiem, który jest (mam nadzieję) do dyspozycji / pomocy Zarządu SFPDN.

Z poważaniem
Tomek Skawiński P-391
"Świeżak"

Puchar Floty Polskiej DN 2018 - regulamin???? 2 miesiąc 3 dni temu #3846

• P58
  • P58 Avatar
  • Zebrane bloki
  • Otrzymane podziękowania: 13
  • Oklaski: 5
Tomku,
jak sam zauważasz:

4. Mistrzostwa Polski (przesunięte na czwartek i piątek, bo liczna grupa w sobotę leciała na zgrupowanie na Maltę) - ukłon Komandora

A dlaczego ukłon, przecież komandor postąpił niezgodnie z regulaminem. Zarządził regaty w innym terminie niż to stanowił oficjalny kalendarz regat. Czy, idąc Twoją logiką, należy anulować wyniki tych regat w naszym rankingu?

A teraz anegdotycznie aby troszkę rozładować napięcia:
Cesarz Frantz Josef pod koniec swego żywota zauważył, że jego olbrzymie państwo jest przeregulowane i urzędnicy plączą się w przepisach często podejmując opaczne decyzje. Dlatego też ustanowił specjalne odznaczenie i nagrodę dla urzędników, którzy podejmą decyzję zgodnie z logiką i społecznym zapotrzebowaniem, jednakże sprzeczną z obowiązującymi przepisami.
Wnioskuję o odznaczenie dla naszego komandora za obie decyzje!
Jurek P-58
Ostatnio zmieniany: 2 miesiąc 3 dni temu przez P58.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan 3,16

Puchar Floty Polskiej DN 2018 - regulamin???? 2 miesiąc 3 dni temu #3844

• P-65
  • P-65 Avatar
  • Wygięty maszt
  • Otrzymane podziękowania: 22
  • Oklaski: 11
P 391 , dla mnie ten numer to nowy numer dlatego lepiej podpisać posty i w tedy wszystko jasne kto co pisze i w jakiej sprawie :) a tak na pocieszenie to do PP jak się nie mylę liczymy 4 lub 5 najlepszych regat ;)
Name, P-65
Ostatnio zmieniany: 2 miesiąc 3 dni temu przez P-65.

Puchar Floty Polskiej DN 2018 - regulamin???? 2 miesiąc 4 dni temu #3843

• Jurek
  • Jurek Avatar
  • Pierwszy samolot
w zeszły weekend z regat Ice-Optimista wycofał się organizator i było już za późno na podjęcie się organizacji prze Flotę
Jurek

Puchar Floty Polskiej DN 2018 - regulamin???? 2 miesiąc 4 dni temu #3842

• p146
  • p146 Avatar
  • Luźne szoty
  • Otrzymane podziękowania: 4
  • Oklaski: 1
Musimy wprowadzić zmiany regulaminowe aby w przyszłości nie było pokusy formalnego (termin/godzina zgłoszenia lub inna nieistotna formalność) blokowania regat, w przypadku gdy termin komuś nie pasuje z powodu wyjazdu/delegacji/choroby itp.
Wiemy, że ranking ma dla niektórych niewytłumaczalnie duże znaczenie, co nie powinno jednak prowadzić do patologicznych sytuacji i niszczenia tego sportu w imię partykularnych interesów klubu/zawodnika.

P.S. Dlaczego nie udało się zorganizować regat ICE-OPTIMIST w zeszły weekend? warunków brak? komuś też mocno termin kolidował?
Ostatnio zmieniany: 2 miesiąc 4 dni temu przez p146.

Puchar Floty Polskiej DN 2018 - regulamin???? 2 miesiąc 4 dni temu #3841

• Jurek
  • Jurek Avatar
  • Pierwszy samolot
Koledzy
Już od wtorku wszyscy wiedzieliśmy, że jest możliwość grania imprezy w weekend 24-25.03, chociaż pewność będziemy mieli dopiero w dniu regat.
Kto chce - ten jedzie, kto ma inne plany - nie przyjeżdża. Musu nie ma.

Stanowczo potępiam przedkładanie partykularnych interesów, miejsc w rankingu itd. ponad główny interes naszej Floty, jakim jest rozwój sportowy zawodników. A ten najlepiej wspierać poprzez organizację regat.

Jak widzę, zawodnicy nie mają z regatami problemów, co cieszy.
Do zobaczenia na lodzie
Jurek, P345

Puchar Floty Polskiej DN 2018 - regulamin???? 2 miesiąc 4 dni temu #3840

• Grajek
  • Grajek Avatar
  • Zebrane bloki
mimo że masz racje co do zasad organizacji regat , które są lekko naciągnięte jesteś zwyczajnie upierdliwy tym bardziej , że i tak w planach miałeś wyjazd na Gardę
Przestań liczyć te punkty i puchary Polski a zacznij się bawić tym sportem dla zdrowia fizycznego i psychicznego.
Jesteś bardzo sympatycznym facetem ale
najwyraźniej szukasz dziury w całym tak dla sportu
Pozdrawiam Robert
Grajek
MKŻ Mikolajki
P- 31
Ostatnio zmieniany: 2 miesiąc 4 dni temu przez Grajek.
Za tę wiadomość podziękował(a): Maciej Michniewicz

Puchar Floty Polskiej DN 2018 - regulamin???? 2 miesiąc 4 dni temu #3839

• Tomek P 391
  • Tomek P 391 Avatar
  • Świeżak
naprawdę było by to zrobione zgodnie z OBOWIĄZUJĄCYM REGULAMINEM i regaty obu klas odbyły by się zgodnie z nim..... i wyniki nie były by do zakwestionowania....

chodzi mi przede wszystkim, oprócz wątpliwości regulaminowych, o traktowanie wszystkich zawodników, a szczególnie tych najmłodszych, równo. I patrząc na zawodników ice-optimist, jak sama nazwa wskazuje - zawodnicy łączą w sposób czynny obie klasy!!! Dla mnie żadna z nich nie jest nadrzędna nad drugą - Kornik zimą na ciepłe wody nie jeździ, czeka na lód. A Garda jest dla Niego nagrodą za 5 pełnych sezonów na optimiście, mino, że 11 lat skończy w sierpniu. Jest zawodnikiem w pełni czynnym i zaangażowanym w obu klasach. Takich optymiściarzy jest wielu.

kończę temat, bo ruszam z synem w kierunku Gardy.

Puchar Floty Polskiej DN 2018 - regulamin???? 2 miesiąc 4 dni temu #3838

• Maciej, P 247
  • Maciej, P 247 Avatar
  • Administrator
  • P 247
  • Otrzymane podziękowania: 130
  • Oklaski: 53
Tak z ciekawości zapytam, gdyby ZOR został powieszony regulaminowo o godz. 1200, to czy tych 9 zawodników naprawdę nie pojechałoby na Gardę i stanęliby w słońcu na linii startu regat bojeowych? Naprawdę?

Puchar Floty Polskiej DN 2018 - regulamin???? 2 miesiąc 4 dni temu #3837

• Tomek P 391
  • Tomek P 391 Avatar
  • Świeżak
Proszę czytać ze zrozumieniem, od początku do końca!!!
jestem za regatami, za lataniem, póki jest lód!!!
jednocześnie dostrzegam, że są różnice pomiędzy obowiązującym nas wszystkich regulaminem a praktyką!!!
chylę czoło przed sprawdzającymi lód i organizatorami - bo jest to dużo pracy, pracy społecznej.

raz jeszcze powtórzę - uwagi dotyczą REGULAMINU, jak na razie obowiązującego

do P-31 = wiesz, że lata mój syn Michał Skawiński Kornik P-339 (nie ja), więc nie pytaj się mnie, czy będę, skoro syn nie startuje, bo też ma regaty, międzynarodowe na Gardzie (startuje ponad 1300 zawodników). rozpoczęcie sezonu żeglarskiego.

do P-65 = był mój syn, a ja jestem jego trenerem / transportem / opiekunem w Polsce
1. dwa dni treningu w Olsztynie
2. Mistrzostwa Świata na Litwie (trener P. Burczyński)
3. Mistrzostwa Europy na Łotwie (trener P. Burczyński)
4. Mistrzostwa Polski (przesunięte na czwartek i piątek, bo liczna grupa w sobotę leciała na zgrupowanie na Maltę) - ukłon Komandora
5. Lodowy Puchar Giżycka - regaty nie ujęte w Pucharze Floty, organizowane, przez klub, którego zawodnicy byli na zgrupowaniu, a reszta chciała latać
6. Puchar Flotylli Wschodniej
7. Aniołkowski
8. Caligula - trening, bo MKŻ Mikołajki odwołał regaty (warunki były, powodu brak)

Więc proszę mi nie zarzucać braku zaangażowania i chęci latania!

Puchar Floty w kategorii ICE-OPTIMIST: na pierwszych 19 zawodników, na Gardę jedzie 9. Z pierwszej 10 na Gardę jedzie aż 5 zawodników!!! Bardzo łatwo zdobywa się punkty, kiedy stawka liczy minimalną ilość zawodników, a najlepszych brak..... Rozmawiałem o tym z Komandorem

i to tyle i aż tyle w temacie zgodności regat z obowiązującym regulaminem i zachowania fer play do najmłodszych zawodników

Puchar Floty Polskiej DN 2018 - regulamin???? 2 miesiąc 4 dni temu #3836

• Jan 3,16
  • Jan 3,16 Avatar
  • Zebrane bloki
  • Otrzymane podziękowania: 7
Dołączam do wypowiedzi P-148! Dzięki Panowie za reakcje na entuzjazm Grajka P-31, organizację i elastycznoś. W tym sporcie decydująca jest aura i ma rację P-65 - jest lód można jechać! A że jest to możliwość a nie obowiązek więc czujmy się wolni ;)
Pozdrawiam P-96
Ostatnio zmieniany: 2 miesiąc 4 dni temu przez Jan 3,16.

Puchar Floty Polskiej DN 2018 - regulamin???? 2 miesiąc 4 dni temu #3835

• P-65
  • P-65 Avatar
  • Wygięty maszt
  • Otrzymane podziękowania: 22
  • Oklaski: 11
w grudniu i styczniu tupiecie nogami żeby tylko lód był , a jak już jest to to BIG PROBLEM , a jak jest na koniec marca to TRAGEDIA. Ludziska ślizg na dach i na REGATY. Tomek P 391 na jakich regatach w tym sezonie byłeś? ;)
Name, P-65
Ostatnio zmieniany: 2 miesiąc 4 dni temu przez P-65.

Puchar Floty Polskiej DN 2018 - regulamin???? 2 miesiąc 4 dni temu #3834

• Grajek
  • Grajek Avatar
  • Zebrane bloki
Tomek P 391 .Czy to znaczy , że będziesz na regatach czy nie będziesz ?
Grajek
MKŻ Mikolajki
P- 31
Ostatnio zmieniany: 2 miesiąc 4 dni temu przez Grajek.

Puchar Floty Polskiej DN 2018 - regulamin???? 2 miesiąc 4 dni temu #3833

• P-148
  • P-148 Avatar
  • Świeżak
  • Oklaski: 0
A ja chciałbym podziękować Jurkowi , Maciejowi i wszystkim zaangażowanym w organizację tych regat.Dzięki panowie za włożoną pracę i możliwość pościgania się jeszcze w tym sezonie.

Puchar Floty Polskiej DN 2018 - regulamin???? 2 miesiąc 4 dni temu #3831

• Tomek P 391
  • Tomek P 391 Avatar
  • Świeżak
czyli podsumowując dyskusję - regulamin zatwierdzony i obowiązujący członków floty SFPDN nie obowiązuje....

przyjmujemy działanie "zwyczajowe", licząc się z tym, że w każdym momencie może zostać podważona zgodność regat z obowiązującym regulaminem...

podobnie jak OC polskiego zawodnika - w regulaminie (suma ubezpieczenia
1 500 000 EURO) w zawiadomieniach regat 500 000 EURO.... (dotyczy to również innych regat)

dobranoc

Puchar Floty Polskiej DN 2018 - regulamin???? 2 miesiąc 4 dni temu #3830

• Maciej, P 247
  • Maciej, P 247 Avatar
  • Administrator
  • P 247
  • Otrzymane podziękowania: 130
  • Oklaski: 53
Przez długie lata walczyliśmy we Flocie o wprowadzenie do kalendarza tzw. lotnych imprez, które rozgrywano w wypadku dziwnych sytuacji lodowo-pogodowych uniemożliwiających rozegranie imprezy kalendarzowej. Tak samo od kilku lat przerabiamy problem podejmowania decyzji o regatach. Bodajże w 2012 roku ustaliliśmy dobrą-choć-trudną-praktykę powierzenia Komandorowi ostatecznego prawa przesuwania terminu ogłoszenia regat w przypadku trudnej sytuacji pogodowej. Taka sytuacja zaistniała teraz.

Bez tych możliwości elastycznego organizowania regat większość sezonu przesiedzielibyśmy w domu, czekając na w pełni regulaminowe ogłoszenie regat. Ten przepis to relikt z czasów, kiedy potwierdzenie regat było nagrywane na automatycznej sekretarce w dawnej siedzibie Floty, w OZŻ. Dzisiaj, kiedy dysponujemy środkami szybkiego przekazywania informacji takie rozwiązanie jest archaiczne. Ten termin 48h to pozostałość po dawnym modelu funkcjonowania sportu bojerowego w innych realiach komunikacyjnych, a przede wszystkim klimatycznych.

Sugestia na przyszłe lata, dopisanie do pkt. 5. ZOR, podpunktu informującego o specjalnych prerogatywach Komandora. Wydaje mi się, ze z 5-6 lat temu, było to zapisane w ZOR.

Na koniec jako ciekawostka, już w sezonie 2010-2011, o miejscu rozgrywania regat zawodnicy mieli być informowani najpóźniej 36h przed planowanym pierwszym startem.

Puchar Floty Polskiej DN 2018 - regulamin???? 2 miesiąc 4 dni temu #3829

• Tomek P 391
  • Tomek P 391 Avatar
  • Świeżak
Jurku,
jednak nie mogę się z Tobą zgodzić. "Zajawka" nie występuje w regulaminie: cd pkt 5 Regulaminu

• Organizator regat, najpóźniej na 48 godzin przed regatami, zobowiązany jest do przesłania odpowiedniego formularza „Zawiadomienie o regatach” do osoby zajmującej się umieszczaniem zawiadomień w Internecie. Zawiadomienia będą umieszczane na stronie internetowej Stowarzyszenia.

regulamin został uchwalony przez Członków Floty, czyli, jeśli dobrze rozumiem, to członkowie floty na Sejmiku są władni dokonać zmian w regulaminie.

może warto było zrobić tak, jak proponował Maciej (jeszcze przed południem) uruchomić zgłoszenia i zamieścić ZoR w regulaminowym czasie.

a jak mówimy o starych, sprawdzonych zasadach - są dobre, kiedy je stosujemy... 48 godzin ma swoją genezę.

Puchar Floty Polskiej DN 2018 - regulamin???? 2 miesiąc 4 dni temu #3828

• Jurek
  • Jurek Avatar
  • Pierwszy samolot
Tomek,

wszystko odbywa się według starych, sprawdzonych zasad bojerowych, w tym podstawowej: "jest lód-trzeba latać"
Na naszej stronie była tzw. "zajawka", następnie zaraz po sprawdzeniu warunków lodowych przez naszych ice-scouterów umieściłem ZoR dla PFPDN 2018.
Czasami takie rzeczy jak pojawienie się Zawiadomienia o Regatach odbywają się nawet do 24h przed imprezą.
Wszystko ze względu na priorytet, jakim jest bezpieczeństwo zawodników.

Z pozdrowieniami
Jurek, P345
Ostatnio zmieniany: 2 miesiąc 4 dni temu przez Jurek.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Tomek Zakrzewski
Czas generowania strony: 0.171 s.