Statut SFPDN ?

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu - 10 lata 6 miesiąc temu #1163 przez Maciej, P 247
Replied by Maciej, P 247 on topic Statut SFPDN ?
Ice Opti oraz kategoria Junior Młodszy + Junior.
Przy IDNIYRA działa Junior Program Manager.
Co roku odbywają się Mistrzostwa Świata IO oraz Juniorów DN.
Kalendarz imprez juniorskich oraz IO skutecznie wypełnia sezon.

Oferta jest.

Co do bezpieczeństwa na lodzie. Obawy są na wyrost. Ktoś kiedyś ładnie to sformułował, że to co grozi to połamanie... smarków wiszących z nosa.

Wypadki są możliwe i czasem coś się zdarzy, ale biorąc pod uwagę prędkości, odległości między ślizgami, to sport jest praktycznie bezurazowy.

Co do lodu. Jak się wchodzi na lód, to trzeba przyjąć, że może się załamać. Trzeba się na to przygotować. Na tym właśnie zasadza się sedno bycia na lodzie. To tak jak strażak, który idzie w ogień - jest przygotowany (sprzęt + umiejętności).
Ostatnia10 lata 6 miesiąc temu edycja: Maciej, P 247 od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #1162 przez nowy
Replied by nowy on topic Statut SFPDN ?
Z Twoich wywodów wnioskuję, że jestem juz bojerowcem...
Zamawiam sklejkę i drzewo balsa. Już wiem dlaczego ten specyficzny sport uprawiają najczęściej dojrzali i lekko zdziwaczali fanatycy -koneserzy.:P
Niełatwo promować i rozwijać, a co dopiero przyciągnąć młodzież, to raczej marzenie ściętej głowy. Moja żona popiera zresztą takie podejście, to zbyt niebezpieczne wypuszczać smarkaczy na lód.
ps. myślałem, że Flota ma jakieś propozycje dla młodych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #1161 przez Tomasz Zakrzewski
Replied by Tomasz Zakrzewski on topic Statut SFPDN ?
W menu STOWARZYSZENIE dodałem menu STATUT.

Tomek Zakrzewski
Za tę wiadomość podziękowali: : nowy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu - 10 lata 6 miesiąc temu #1160 przez Maciej, P 247
Replied by Maciej, P 247 on topic Statut SFPDN ?
"Chronić, promować, rozwijać", to słowa z konstytucji IDNIYRA. Bojery są sportem specyficznie otwartym, tzn. pobierz plany budowy, zbuduj DNa, spróbuj polatać (sprawdź czy ci się to podoba i czy raczej masz z tego frajdę czy paraliż ze strachu), a potem przyjedź na regaty. Na regaty dobrze jest przyjechać najpierw i zobaczyć "o co kaman".

Najtrudniejsze (organizacyjnie) może się okazać zrobienie badań na czas ;)

Do latania na bojerach nie trzeba żadnych uprawnień w sensie stopni żeglarskich (czy to dobrze, czy źle - kwestia dyskusyjna). Żeby startować najważniejsze są: licencja PZŻ i ubezpieczenie (to właściwie jedno i niemal to samo) oraz badania.


Acha... bojerowcem się nie zostaje.
Jeśli lubisz i marzysz cały rok o tym, aby:
- zrywać się rano w sobotę i grzać pół Polski, żeby odmrażać sobie tyłek na mrozie,
- lub nasiąkać wodą gdy odwilż - od góry (deszcz), od dołu (od lodu na wodzie),
- lub stać i czekać na wiatr,
- lub stać i patrzeć na śnieg,
- lub też doświadczać kosmicznych prędkości i przyśpieszeń oraz ogólnej ścigawki ze wszystkimi...

to jesteś bojerowcem.
Ostatnia10 lata 6 miesiąc temu edycja: Maciej, P 247 od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #1159 przez nowy
Replied by nowy on topic Statut SFPDN ?
Dzięki,
poczytałem,nie jesteście zatem zamkniętym kołem starych znajomych :)
Czyli jak się chce zostać członkiem SFPDN wystarczy napisać podanie np przoszę mnie przyjąć w poczet członków i nadać mi numer P 1234, bo taki lubię najbardziej ze wszystkich - składke przelałem na konto...
Czy może jest jakaś procedura? A może trzeba być już członkiem jakiegoś klubu żeglarskiego? może trzeba mieć określone stopnie żeglarskie? może warto mieć rekomendację, lub kogoś wprowadzającego??? Przydałaby się jakaś czytelna droga opisana w zakładce " jak zostać członkiem SFPDN "
Np chciałbym aby mój syn został bojerowcem, co powinienem zrobić wygląda mi nato, że sam muszę być bojerowcem...
(" chronić, promować, rozwijać... :) )

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #1158 przez Maciej, P 247
Replied by Maciej, P 247 on topic Statut SFPDN ?
Niestety nasza strona - mniej więcej od kwietnia 2013 - była kilkukrotnie atakowana przez jakieś internetowe robactwo. W rezultacie trochę materiałów, zdjęć i dokumentów oraz danych zostało poodzielanych od linków do nich prowadzących, a i sama zawartość stron ulegała zmianom. Od kilku tygodni problemy zostały rozwiązane, a strona uszczelniona.

Statut SFPDN jest dostępny w każdych wiadomościach bojerowych, w tym tych najbardziej aktualnych, czyli na sezon 2012/2013. Informator w wersji .pdf do pobrania stąd.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #1157 przez nowy
Nowy post
- przeglądam strony tej szacownej instytucji i nigdzie nie mogę znaleźć Statutu organizacji... chyba istnieje takowy albo ja jestem gapa? O tyle ważne, że Stowarzyszenie mieni się być wyższej uzyteczności społecznej i zbiera datki wpostaci darowizny 1% podatku. :huh: To chyba obliguje?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Tomek Zakrzewski
Czas generowania strony: 0.144 s.